Чим може бути корисне використання перфорованої плівки для тонування стекол авто?
Останнім часом одержала широке поширення самоклеюча перфорована плівка, відгуки про яку вкрай суперечливі. Йдуть запеклі суперечки про те, чи можна використовувати цей матеріал для тонування скла автомобіля і яка у нього світлопропускна здатність. Відмітна особливість такої плівки – наявність по всій поверхні великої кількості дрібних отворів. З одного її боку можна легко нанести який-небудь малюнок або напис, а з іншого вона буде прозорою.
Особливості перфорованої плівки
Прийшла перфорована плівка з рекламної галузі, де з успіхом використовується для нанесення на вітрини магазинів. За аналогічним принципом влаштовані великі банери, якими закриваються знаходяться на реставрації споруди і навіть різні діючі адміністративні та офісні будівлі. З зовнішньої сторони спостерігач бачить тільки рекламну композицію, а працівники, розташовані всередині, практично не помічають, що їхні вікна чимось завішені і можуть спокійно бачити, що діється на вулиці.
Зазвичай перфорована плівка на 50% рівномірно заповнена невеликими отворами, що мають діаметр 1,2–2,0 мм Зовнішня сторона такої плівки має білий колір і призначена вона для нанесення малюнка, а внутрішня поверхня забарвлена чорним. З цієї причини з салону авто вона буде схожа на тоноване скло. Випускаються такі матеріали в різних модифікаціях, частина з яких може бути без будь-яких проблем наклеєна на вигнуті скла автомобіля.
Малюнок на такий матеріал наносять за допомогою струменевого друку, що дозволяє отримати високоякісну кольорову картинку. Після того, як малюнок надрукований, він просушується і ламінується, що дозволяє довго зберігати його первозданний вигляд і захищає перфорацію від попадання вологи.
Слід звернути увагу, що на відміну від звичайної тонування, перфорована плівка клеїться з зовнішньої сторони авто.
На які скла можна клеїти перфоровану плівку
Незважаючи на впевнені заяви деяких продавців про те, що такий матеріал повністю прозорий, є великі сумніви в достовірності таких слів. Найбільш серйозні виробники кажуть, що перфорована плівка має світлопропускну здатність в межах 40-60%, що, швидше за все, відповідає дійсності. З цієї причини такий матеріал чудово підійде на скло авто, сильне затемнення яких не вплине на огляд водія. Діяти всупереч вимогам ПДР і ГОСТ 32565-2013, який з 1 січня 2015 року встановлює нові правила тонування не варто.
Деякий час тому йшов дуже гарячий тривала суперечка між прихильниками і супротивниками перфораційних окулярів. Одні рекомендували їх для корекції зору, а інші заперечували корисність цього пристосування. Перфорована плівка, що використовується для авто, дуже схожа на ці окуляри. Виготовляють їх з чорного пластику, покритого великою кількістю дірочок. Якщо їх надіти, то відчуття буде дуже схоже на перебування в салоні автомобіля, повністю затонированного перфорованою плівкою. Відомо, що багатьом такі окуляри допомогли, але також не викликає сумніву те, що ходити в них довгими годинами шкідливо для зору – сильно втомлюються очі.
Аналогічно буде відчувати себе водій, якщо просидить тривалий час в затемненому салоні. Тому, навіть якщо вдасться зробити дійсно прозору перфоровану плівку для авто з світлопропускною здатністю 80-90%, тонувати нею все скла транспортного засобу не варто.
Переваги перфорованої плівки
Перфорована плівка цікава не стільки як елемент тонування, а як частина дизайнерського задуму по створенню унікального вигляду автомобіля. Звичайно, можна використовувати її за прямим призначенням – для реклами. Можна укласти договір з якою-небудь компанією, розмістити її контактні дані, картинку або слоган і заробляти на цьому. Це непоганий варіант для тих, хто щодня довгими годинами їздить по міських вулицях, потрапляючи на очі великій кількості людей. Але можна поступити по-іншому. Якщо авто прикрашений аерографією, то на перфорованій плівці можна зробити доповнення до основного малюнка, що безсумнівно прикрасить транспортний засіб.
До сьогоднішнього дня дорогами їздить велика кількість машин, заднє скло яких прикрашено подібним чином. Трохи фантазії, пошук потрібної картинки в Інтернеті або створення власного малюнка і з допомогою струминного принтера можна створити класний шедевр, який легко розмістити на авто власними силами. А ефект тонування заднього скла, забезпечуваний плівкою, буде додатковим бонусом до стильному дизайну.
Наклейка перфорованої плівки
Працювати з матеріалом слід в сухому і теплому приміщенні. Виробники рекомендують клеїти плівку на скла автомобіля при температурі не нижче +10 °С. Тому транспортний засіб перед обробкою, особливо в зимовий час, має простояти в обігрівається гаражі кілька годин. У цьому випадку адгезія вийде максимальної. Перед тим, як перфорована плівка буде наклеєна на авто, скла повинні бути ретельно очищені і відмиті. Для цього рекомендується використовувати розчинники на основі ізопропанолу.
Після миття і очищення скла автомобіля насухо протирають м'якою ганчіркою, не має ворсу. Перфорована плівка повинна бути обов'язково ламінована з боку малюнка.
Якщо це не зробити, то матеріал після миття або дощу різко втратить свою прозорість, а якість картинки швидко зійде на нуль. Захисний шар повинен перекривати край плівки приблизно на 10 мм з кожного боку. Ламінування здійснюється холодним способом на спеціальних пристроях.
Основні правила приклеювання плівки до скла наступні:
- матеріал клеїться з зовнішньої сторони авто;
- скло повинно бути очищене, вимито, обезжирено і висушене;
- плівку можна клеїти на скло край у край, краще відступити на 10-15 мм;
- картинки з фрагментів стикуються з зазором 1-2 мм і запечатується ламінатом.
Порушення останніх трьох умов може призвести до передчасного відстоювання матеріалу. Також не рекомендується загортати плівку за край скла, так як в цьому місці відбудеться його швидке стирання. Якщо з якихось причин деякі місця стиків не покриті ламінатом, то можна підібрати прозорий герметик і закрити зазор з його допомогою.
- Браслет на ногу: навіщо і як його носитиМало, хто знає, що анклет (браслет на ногу) — це не просто чергова глава в історії моди. Цей аксесуар сам має багату історію, а тому носити його потрібно з розумом і за всіма правилами.Повна версія статті
- Виды пирсинга ухаВиды пирсинга уха Моя маленькая дочь абсолютно не хочет, чтобы ей прокалывали ушки. На уговоры не поддаётся, на увещевания тоже. Но мы и не настаиваем, вырастит и сама для себя решит, что ей нужно. Тем более у меня есть несколько примеров взрослых родственниц, которые и вовсе никогда не носили серёжек. Что делать с дочерью, я поняла, но пока уговаривала её, мне захотелось самой. Но так как уши у меня уже проколоты обычным образом, выбирать придётся какой-то более нестандартПовна версія статті